MEGA PRZEDSEZONOWA WYPRZEDAŻ 2024

5 korzyści zdrowotnych wynikających z kąpieli w wannie z hydromasażem

Za Tobą długi, stresujący dzień w pracy? Szukasz skutecznego sposobu na relaks w domowym zaciszu? Mamy na to sprawdzone rozwiązanie! Kąpiel z bąbelkami w wannie z hydromasażem to nie tylko świetna zabawa i okazja do spędzenia fantastycznego czasu z bliskimi, ale także bogactwo korzyści zdrowotnych, jakie niesie za sobą hydroterapia. Zobacz, w czym mogą Ci pomóc regularne kąpiele w wannie Spa i przekonaj się, że jest to ważna inwestycja w Twoje zdrowie!

1. Odprężenie i rozluźnienie mięśni

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z kąpieli w wannie hydromasażem jest możliwość złagodzenia wszystkich napięć, które zgromadziły się w ciele podczas całego dnia. Kojące działanie ciepłej wody, hydromasażu oraz światłoterapii (większość wanien jest wyposażona w światła LED) sprawia, że możemy w prosty sposób złagodzić zarówno stres fizyczny, jak i ten emocjonalny oraz psychiczny.

Jak podkreślają specjaliści, kąpiele w wannie Spa pozwalają na ograniczenie stresu oraz odczuwanie jego negatywnych skutków, takich jak m.in. niespokojny i płytki oddech, wolniejsze trawienie czy też szybsza praca serca. Osoby, które regularnie wypoczywają w wannie z hydromasażem, zauważają u siebie znaczny spadek napięcia mięśni oraz uwolnienie od nadmiernego niepokoju.

To jednak nie wszystko! Udowodnione zostało, że stan odprężenia, który osiągamy podczas kąpieli w wannie z hydromasażem, może okazać się wystarczający do tego, by zapaść w głęboki i spokojny sen. W 2021 roku przeprowadzone zostało badanie nad wpływem hydroterapii na sprawność fizyczną oraz jakość snu osób zmagających się z fibromialgią. Jak się okazuje, hydroterapia nie tylko pomogła w złagodzeniu ich dolegliwości związanych z chorobą, ale także poprawiła jakość snu.  

2. Ulga w bólu

Jeżeli przynajmniej raz skorzystałeś z kąpieli z hydromasażem, zdążyłeś się pewnie już przekonać o zbawiennym wpływie hydromasażu na wszelkie dolegliwości bólowe. Kąpiele z bąbelkami to świetna alternatywa dla wielu leków i substancji uśmierzających ból. Dysze masujące rozluźniają napięte mięśnie, stawy i ścięgna, a także przyczyniają się do złagodzenia ich sztywności oraz stanów zapalnych, które powodują ból.

Z jakimi dolegliwościami radzi sobie hydromasaż? Oto tylko niektóre z nich:

  • bóle głowy;
  • bóle miesiączkowe;
  • bóle kręgosłupa;
  • bóle stóp;
  • problemy żołądkowe;
  • bóle mięśni;
  • bóle spowodowane artretyzmem (podczas kąpieli nasza waga spada o 90%, dzięki czemu kości, mięśnie, stawy i ścięgna nie muszą utrzymywać tak dużego obciążenia, jak np. podczas chodzenia);
  • obrzęk stawów i więzadeł.

3. Usprawniona praca układu krążenia

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w 2016 roku, relaks w wannie może mieć duży wpływ na czynność naczyń krwionośnych oraz poziom ciśnienia krwi. Naukowcy potwierdzają, że hydroterapia w połączeniu z leczeniem ciepłem może zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego, a także zmniejszyć śmiertelność z tego powodu wśród osób, które prowadzą mało aktywny tryb życia. Co ciekawe, wystarczy 10 minut kąpieli w wannie z hydromasażem, by móc skutecznie obniżyć ciśnienie krwi oraz wesprzeć leczenie osób z nadciśnieniem.

4. Lepsze spalanie kalorii

Pod wpływem ciepłej wody pory skóry naszego ciała otwierają się, co w efekcie umożliwia sprawne uwalnianie z organizmu wszelkich toksyn, a także przyspieszenie procesu przemiany materii. By potwierdzić tę tezę, przeprowadzone zostało badanie, któremu poddano osoby relaksujące się przez godzinę podczas gorącej kąpieli z hydromasażem. Wyniki badania są zaskakujące – osoby te spaliły mniej więcej tyle samo kalorii co te, które wybrały się na półgodzinny spacer. Oczywiście nie oznacza to, że mamy całkowicie zrezygnować z wszelkich form aktywności fizycznej. Taka kąpiel z bąbelkami może jednak okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które przez pewien czas muszą zrezygnować z ćwiczeń.

5. Zwiększona wrażliwość na insulinę

Coraz więcej mówi się na temat korzystnego wpływu terapeutycznych kąpieli w wannie Spa na osłabioną wrażliwość na insulinę. Sesje relaksacyjne w jakuzzi mogą zatem nie tylko zapewnić lepszy sen i poprawić nasze samopoczucie, ale także uregulować poziom cukru we krwi, stając się naturalnym wsparciem leczenia cukrzycy typu 2. Dodatkowo, terapia w wannie z hydromasażem może przynieść również wiele korzyści osobom, które zmagają się z otyłością.  

Kąpiele z hydromasażem dla lepszej kondycji skóry

O tym, jak kąpiel w wannie z hydromasażem pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej i uzyskaniu wymarzonej sylwetki, już wiesz. Na koniec chcielibyśmy jednak w kilku słowach powiedzieć Ci, ile dobrego może zdziałać hydroterapia dla Twojej skóry. Bez względu na to, czy korzystasz z wanny w lecie, czy też zimie, taka kąpiel pomoże Ci w zwalczeniu pomarańczowej skórki, która gromadzi się głównie  w okolicach brzucha, bioder, ud oraz pośladków.

Ciepła woda w połączeniu z masującym masażem powoduje delikatny ucisk na ciało, co aktywuje masaż skóry, tkanek podskórnych oraz mięśni. W efekcie skóra jest lepiej ukrwiona i uelastyczniona, a cellulit staje się na niej mniej widoczny. Przyjemne kąpiele z hydromasażem sprawiają również, że skóra jest odświeżona, przyjemna w dotyku, aksamitnie gładka i ma piękny, naturalny koloryt.

pl_PL